Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

5 Ağustos 2011 Cuma

ŞİMDİLİK OYUNCAK YA SONRASI?.....

İşte bizim düldül:))


düldül diyorum çünkü,sahibesi  kızım sayesinde kah salon kah kendi odası derken  ordan oraya gezmekte ve banyodaki yerinde nadir durmakta,


 nerde durması gerektiğini ve ne işe yaradığını vee kime ait olduğunu çok iyi  bildiği halde şimdilik bebişleri için kullanıyor lazımlığını,merak etmeyin hiiiç kullanılmadı tertemiz:)  


Birkaç kez tuvaletini buraya yapması gerektiğini anlattım ve denedim biraz korktu sanırım hemen kalktı. Bende biraz daha zaman vererek ara ara denemelerde bulunarak ağırdan alıyorum şimdilik.Banyoya her girdiğinde çiiiiiş diyerek oturuyor hemen lazımlığına sonrada bitti deyip kalkıyor.Tabi bunları bezi bağlı iken yapıyor:) Aslında bu yaz tam zamanıydı diyorum kendime ama 2 yaş bitsin öyle diyorum sonrasında. Gözümde çoook büyütüyorum, okuduğum bir sürü yazı bir sürü bu döneme ait not ürküttü gözümü açıkçası. Dışarıdan bakınca ne kadarda basit görünüyormuş yanılmışım.

Tuvalet eğitimine başladım dediğim anda yada şimdide olabilir tüm faydalı fikirlere yorumlara açığım.

3 yorum:

uğurböceği dedi ki...

http://otuzunda24saat.blogspot.com/2010/07/tuvalet-egitiminde-son-dakika.html

canım ben burda kendi gözlemlerimi yazmıştım belki faydası olur

mintininmutfağı dedi ki...

ahh şekerparem kelin ilacı olsa başına sürer değil mi ya:)
al benden de o kadar.anlattıklarının aynısı benim miniğim için de geçerli.bu gün gün boyu anlattım,başını bekledim nafile.elimi üzerinden çektiğim anda üzerine yada yere yapıyor.ben pes ettim.biraz daha zaman verdim 2 yaşına kadar en azından.öptüm.
ben de ne yapacağımı bilmiyorum

Utku'nun annesi dedi ki...

Aynen mintininmutfağı :) iki aya yakındır bizim oturakta oyuncak niyetine kullanıldı sizde olduğu.Çok gözümde büyüyordu bez bıraktırmak ama 20 gün önce kesin karar verip attım bezi.. dediğin gibi öyle kolay olmuyo halen de uğraşıyorum Allah kolaylıklar versin hepimize..zor işler bunlar zor..bloğumda daha ayrıntılı oku istersen
sevgiler