Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

22 Nisan 2010 Perşembe

5.AY VE YAŞADIKLARIMIZ......


Herkese kocamaaan merhabalar. Defnoş uyurken hemen yazmam gerekiyor diye düşünerek oturdum bilgisayarımın başına. Hafta sonu ve 1 hafta buralarda olmayacağım çünkü. Kızımla birlikte anneannesi ve dedesini ziyarete gidicez kısmet olursa. Defne doğduğundan beri ilk kez bu kadar uzak kalıcak evinden ve babasından:( Neyse bunların detayınıda döndükten sonra anlatırım sizlere inşallah.

Gelelim benim minik kızımın 1 ay daha büyümüş olup yaptığı yaramazlıklara:)


Günler gelip geçiyor, Defnecikte 5 aylık kocaman bir kız oluveriyor işte. Şükürler olsun herşey yolunda. Bu ayda sağlıklı bir şekilde bitti. Sadece 2 hafta öncesi yaşadığımız ufak bir sorun dışında. Vücudunda oluşan minik sivilceler sebebi ile doktoruna götürmek zorunda kaldık Defne'yi. Ateş, kusma, ishal gibi bir sorunu olmadığı için deriden yada ağız yoluyla mikrop kapmış olabileceğini söyledi doktorumuz. Nasıl oluyorda bu kadar dikkat edilirken mikrop kapıyorlar anlamış değilim. Verdiği 2 şurupla birlikte hemen kayboldu sivilceleri.

Prensesim bu ay yerde dönmeyi, yuvarlanmayı, oyuncaklarıyla oynamayı, konuşmayı istercesine değişik sesler çıkartmayı, insanları yabancı ve tanıdık olup olmadıklarını ayırt etmeyi ki bu en kötü olanı:), camdan, dışarıda oynayan abi ve ablalarını izleyip onlara şımarıklıklar yapmayı, annesine dahada düşkün olmayı ( bundan hiç hoşnut değilim ), yere ayaklarını bastırarak tuttuğumuzda adım atmayı öğrendi.

Dün aylık kontrolümüz ve 2. doz rotavirüs aşısı için doktorumuza gittik. İki seferdir Defne odaya girer girmez etrafı ve doktorunu tanıyıp, sanki bir yerini sıkıyormuşçasına çok ağlıyordu. Buda bende ayrı bir stres yapıyor tabiki. Bu kez tedbirli davrandım ve Defne kucağımda otururken anlamadan muayene için üzerindekileri çıkardım:) Bunu tek elle yaptığım için, doktoru bravo çok pratik oldu bu dedi. Eeeee naparsınız rahat dursunda bende ter içinde kalmayım dedim içimden. Çokta başarılı oldum ve ağlamadan çıktık hastaneden. Defne 5. ayınıda yine çok sağlıklı bitirdi, maşallah kızıma. 7.740 kg, boyuda 66 cm olarak büyümüş benim miniğim. Anne sütüne devam, ek gıdaya gerek yok herşeyi sağlıklı ilerliyor, çok iştahlı bakarsa meyve tattırabilirsin ama sadece tadımlık, 1 ay sonra öğüne geçicez zaten dedi Emin Bey. Veee en önemlisi artık gaz sancılarımız bitti çok mutluyum:))

İşte böyleeee. Şükürler olsun ki 1 ayı daha hayırlısıyla bitirdik darısı gelecek ayların başına:)

1 yorum:

Pembe Tatlar dedi ki...

Maşallah canım çok tatlı prenses:))

Hadi bakalım şimdiden hayırlı yolculuklar...
Defnecik büyümüşte annesiyle yolculuk yapacakmış:)))